מעקה מרפסת

אחד האלמנטים החשובים ביותר בכל בית לצורך בטיחות, הוא מעקה מרפסת. מעקות ברזל למרפסת, בין אם מדובר במרפסת ראשית, משנית, מרפסת שירות או כל מרפסת אחרת, יכולה להיות מה שיבדיל בין מצב רגיל, סטנדרטי, לאסון כבד שיכול ליפול עלינו.

לצערנו הרב, לא פעם אנחנו שומעים על מקרים בהם אנשים, בפרט ילדים או אנשים מבוגרים נפלו ממרפסות בהן לא היה מעקה מרפסת או שהמעקה לא היה חזק או מותקן בצורה נכונה. צריך לומר, יש מקרים של מעקות לבית פרטי שהן לא רק במרפסת אלא גם במקומות אחרים וגם להן יש משמעות בטיחותית רבה. בין אן מדובר במעקה במדרגות הפנימיות או החיצוניות, מעקה בחלונות, מעקה אחיזה במקומות שונים בבית או מחוצה לו ועוד.

מעקה מרפסת הוא דבר שלכאורה נראה סטנדרטי, מעקה ברזל פשוט לרוחב המרפסת בשטח הפתוח שלה, מה שתוחם את המרפסת ומפריד בין השטח הפתוח לשטח הסגור. יש למעקה גם חשיבות בעיצוב. שכן אנחנו יכולים למצוא היום הרבה יותר ממעקה ברזל רגיל, אנחנו יכולים פרזולים ועיטורים שונים של המעקה במקומות שונים שלו, מה שמשנה באופן ניכר את העיצוב ויוצר גם אווירה יותר נעימה לכל מי שמתבונן על המרפסת או ממנה חוצה, וכן מעניק למרפסת חזות חיצונית הרבה יותר מעניינת וייחודית.

צריך לומר שלצד מעקות ברזל למרפסת שהן פשוטות ורגילות, אנחנו יכולים למצוא מעקה מרפסת שכולל משטחים מיוחדים שמותקנים מתחתיו, וכן אנחנו יכולים למצוא מעקה מוגבה שמיועד עבור מרפסות במבנים בהם מתגוררים משפחות עם ילדים או במבנים בקומות גבוהות, בהן סכנת הנפילה גדולה יותר ועוד.

נקודה נוספת שצריך להתייחס בעת התקנת מעקות ברזל למרפסת, כיצד המעקות משתלבים בעיצוב של הבית. הרי מדובר בחלק בלתי נפרד מהם, אי אפשר להתייחס אליהם בנפרד, לכן חשוב מאוד לשים כיצד הם משתלבים בעיצוב הכללי, כיצד הם נבנים ואיך הם מתחברים לחלק הבנוי של המבנה. אומנם יש להם חשיבות בטיחותית מאוד גבוהה, אך גם בכל מה שקשור לעיצוב המבנה, ולכן חשוב שנקפיד לבחור במעקות שיכולות להתאים למבנה הכללי של המבנה ולא נתייחס אליהם כאלמנט שעומד בנפרד.

התקנת מעקה מרפסת יש לעשות כבר בשלב הראשון של הבנייה, עוד לפני שנכנסים להתגורר במבנה, כך ניתן להשתמש במרפסת ללא חשש שמשהו יכול לקרות ובלי פחד שילד או כל אחד אחר עלול ליפול למטה.

אם אתם רוצים לדעת עוד על מעקה מרפסת, בין אם זה מעקה זכוכית או מעקות ברזל למרפסת, אתם מוזמנים לפנות אלינו ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. צרו איתנו קשר עוד היום ואנחנו נעמוד לרשותכם. אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או דרך אתר האינטרנט שלנו, והצוות שלנו ישמח לענות לכל שאלה עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.